Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Главная страница Обратная связь Карта сайта
Переваги офіційного та недоліки нелегального працевлаштування

22.06.2018

 У КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» ХОР з’ясували, у чому недоліки неофіційного та плюси легального працевлаштування.

Неофіційне працевлаштування українців – одна з найактуальніших проблем сьогодення. За останніми офіційними даними УНІАН (з посиланням на Держслужбу праці), близько 5-ти мільйонів наших громадян працюють нелегально, а це майже кожен третій працівник. Не маючи трудового договору, найманим працівникам відстояти свої права досить складно. Прагнення заощадити на сплаті податків призводить до того, що найманий працівник втрачає мінімальні державні гарантії, є соціально незахищеним.

Чому українці погоджуються працювати неофіційно? Чи дійсно «зарплата в конверті» варта ризиків? Наскільки небезпечне нелегальне працевлаштування в Україні? Ці проблеми обговорювали зі слухачами Херсонського міського центру зайнятості під час семінару «Переваги офіційного та недоліки нелегального працевлаштування» в книгозбірні.

Учасники семінару довідалися, які бувають типи неофіційного працевлаштування, визначили ризики нелегальної праці, з’ясували, як повинно відбуватися офіційне оформлення на роботу, які документи та відомості, згідно з законодавством, може вимагати роботодавець. Особливий інтерес викликала інформація, пов'язана з тим, як правильно себе поводити з недоброчесними працедавцями, котрі обіцяли, але не виплатили коштів.

Гончарівка сподівається, що у громадян, які підвищили свою обізнаність щодо переваг легальної зайнятості, зросте і мотивація до офіційного працевлаштування.