Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Главная страница Обратная связь Карта сайта
Екскурсії Гончарівки набирають обертів

19.06.2018

Велика, дружня та креативна команда КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» ХОР не сидить на місці – їй є чим здивувати та зацікавити відвідувачів. Улітку неабиякою популярністю користуються екскурсії – як у стінах книгозбірні, так і за її межами. Крім того, Гончарівка пропонує різноманітні форми екскурсій – від літературних до пішохідних і віртуальних.

Так, 14 червня до відділу краєзнавства бібліотеки завітали справжні поціновувачі літератури – студенти ІІ курсу факультету іноземної філології ХДУ. Вони здійснили віртуальну подорож, яка допомогла їм глибше збагнути літературно-мистецьку красу нашого краю, віднайти її відголоски в серцях, спогадах та творах письменників, яким доводилося тут колись бувати. Учасники подорожі дізнались, що саме на острові Джарилгач герої поем Гомера «Іліада» та «Одіссея» полювали на диких кіз та кабанів. Повною несподіванкою для них стало те, що російський поет-футурист Давид Бурлюк теж здійснив подорож на цей острів і навіть поділився своїми спогадами про цю землю у творі «Морская повесть». Вразив студентів той факт, що Олексій Кручених вирішив видати збірку «Весь Херсон в карикатурах, шаржах и портретах» тільки тому, що він нудьгував у провінційному містечку. Мандрівники підтримали пропозицію Олександра Довженка: «про зміну сумного податку на бездітність загальним веселим податком на бездеревність: хто не посадив і не виростив п’яти дерев до двадцяти років свого життя – плати за чисте повітря». Під час подорожі гості мали змогу познайомитися з творчістю Анатолія Кичинського, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка, Люко Дашвар, володарки відзнаки «Золотий письменник України», та Віктора Вальда, переможця Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Здивував усіх присутніх на заході той факт, що Василь Загороднюк написав збірку «Сиваш» на березі однойменної водойми, бо не вистачило паперу. З великим задоволенням гості спробували поворожити за допомогою книги Олександра Гріна «Алые паруса», інсценізувати уривок з гуморески «Лось» Остапа Вишні та зримувати слова.
А 13 червня Гончарівка влаштувала екскурсійну програму для студентів інших спеціальностей. Що може об'єднати майбутніх програмістів та економістів? Тільки жага до знань про минуле рідного міста. Студенти Херсонського національного технічного університету разом зі своїм куратором відвідали пішохідну екскурсію «Курйози та казуси Херсона» в рамках проекту від Гончарівки «Міфи та бувальщина міста "Річкової зірки"». Як відпочивали херсонці 100 років тому, чим захоплювались, де полюбляли прогулюватися, які призи вигравали у лотереях, як боролися з бандитизмом, які баталії розігрувалися на вулицях міста – про все це дізналися екскурсанти. Жваве спілкування та цікаві завдання від екскурсоводів зробили прогулянку вуличками міста приємною та емоційно насиченою.

Відкривають нові сторінки історії рідного міста і клубівці. Учасники клубу «КЛІО», що діє при інформаційно-бібліографічному відділі Гончарівки, влітку активно вивчають історію рідного краю через різноманітні подорожі та екскурсії. Цього разу вони відправилися на екскурсію «Старий Херсон» на запрошення координатора проекту «Мандруймо Херсонщиною» Єгора Сидоровича. Він знайомив з історією Херсона XVIII-XIX століття. Екскурсія розпочалася біля Московських воріт. Далі шлях екскурсантів проходив повз Єкатерининський собор, старий колодязь, міський парк та славнозвісну вулицю Суворова. Багато учасників екскурсії по-новому подивилися на рідне місто, дізналися безліч цікавих деталей, особливо у плані архітектури.

19 червня слухачі курсів підвищення кваліфікації, а це завідуючі бібліотеками та головні бібліотекарі Херсонської ЦБС, також відвідали головну книгозбірню області. Під час захоплюючої екскурсії гості мали змогу ознайомитись з інноваційною складовою роботи бібліотек і побачити результати проектної діяльності.

Ось так активно та пізнавально відвідувачі та співробітники бібліотеки проводять літо. Ті, хто бажає провести час у стінах книгозбірні, мають нагоду здійснити екскурсію бібліотекою, її відділами, сучасними центрами, залами та книгосховищем. Крім того, відділ документів іноземними мовами та центр «Вікно в Америку» мають інтерактивний столик, за допомогою якого можна вирушити на віртуальну екскурсію найвідомішими місцями світу. Бажаєте екскурсію Херсоном – у цьому Гончарівка також радо допоможе. Телефонуйте за тел.: (0552) 26-63-97, 32-18-29, 26-40-29, 22-64-48, 22-44-30.