Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Главная страница Обратная связь Карта сайта
Інформаційна година «Народження книжкового всесвіту»

07.06.2018

 Для учнів Херсонського професійного ліцею зв’язку та поліграфії фахівці Інтернет-центру та працівники відділу абонемента Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова провели інформаційну годину «Народження книжкового всесвіту».

Бібліотекарі розповіли учням про історію виникнення друкарства та книг. Пригадали першодрукарів Івана Федорова, Степана Дропана та несправедливо обійденого Швайпольта Фіола, який першим почав працювати з підбором текстів, авторів і шрифтів та зайнявся, так би мовити, «маркетингом». Більш детально розглянули, як працював перший друкарський станок Іоганна Гутенберга та наскільки прискорився процес створення книжок сьогодні.

Молодь із задоволення переглянула відеодобірку «Цікаві факти та рекорди у поліграфії», яка познайомила з книгами-рекордсменами: найбільшою, найтовстішою, найдовшою за часом написання, «чемпіоном» з мініатюрності та ін.

Бібліотекарі також не оминули увагою і дизайн книжок, що насправді є витворами мистецтва. Найбільший інтерес ліцеїстів викликали тривимірні «книги 360 градусів» Юсуке Оно, які при розгортанні перетворюються на чарівний ліс, ляльковий будиночок або театр, та унікальні книги-скульптури Брайана Деттмера, що виставляються у відомих галереях Америки та Європи.

Ось такий він, дивовижний світ поліграфії! Сподіваємось, що нинішні ліцеїсти незабаром продовжать славні традиції друкарства і будуть радувати читачів гарними і якісними книжками.