Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Главная страница Обратная связь Карта сайта
Майстер-клас «Оберіг достатку»

03.06.2018

 У майстерні «Handmade» при відділі мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова члени спілки багатодітних сімей та сімей з дітьми «Єдина родина» оволодівали знаннями для створення оберегу достатку.

Це дуже поширений оберіг для житла, що привертає в сім'ю хороші врожаї, міцне, злагоджене господарство, достаток та благополуччя. Цей оберіг виглядає як лопатка, на якій закріплені різні природні дари. Ретельний підбір елементів має не лише естетичне, але й символічне значення: кукурудза символізує здоров’я дітей, горіхи – мудрість, довголіття та міцне здоров'я, калина - красу та дівочу вроду, лавр – славу. Висушені цілющі трави оберігають здоров'я господарів, гострий перець розпалює пристрасну любов, насіння віщує сімейне щастя і багато діток.

Під час майстер-класу господиня майстерні Коваленко О.В. поділилася технікою створення оберегу та знаннями символів та елементів, які традиційно використовуються при його оздобленні; розповіла про власні секрети та ті, що використовували наші предки.

У матусь та дівчаток вийшли дуже гарні та різноманітні обереги достатку, які можуть бути також стильним подарунком, чудовою прикрасою інтер’єру і зігріватимуть літнім теплом цілий рік.

По завершенню майстер-класу, як завжди, було чаювання та обговорювання наступних зустрічей.