Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Главная страница Обратная связь Карта сайта
Трійця у силі, Трійця у нашій родині.

29.05.2018

До Дня Святої Трійці, який цього року припадає на 27 травня, працівники Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова для вихованців ЗОШ-інтернат ім. Т. Г. Шевченка підготували захід «Трійця у силі, Трійця у нашій родині» з циклу народознавчих замальовок «Від роду до роду традиції ходять».

Зелені свята - одне з найголовніших та найдавніших християнських свят українського народу – таких, як Різдво та Великдень. Завершення весняного і початок літнього періоду у східних слов’ян пов’язане з троїцько-русальною обрядовістю.

Бібліотекарі розповіли про історію свята, традиції, звичаї та обряди, їх витоки, символіку. Учні переглянули відеосюжети про святкування Трійці в різних регіонах України.

Також школярі дізналися про дійства, які відбуваються на свято Івана Купала: дівочі ворожіння, звичаї, вірування і обряди. Та ще про безліч цікавих і трохи містичних моментів – чи справді цвіте папороть на це свято, поєднання стихій вогню й води, очищення ними і ворожіння на майбутню долю.
Приємно, що традиції святкування Зелених свят не втрачені в наш час, а вивчаються і відроджуються!