Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Главная страница Обратная связь Карта сайта
Святковий калейдоскоп до Дня Європи

24.05.2018

До Дня Європи Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова запропонувала своїм користувачам святковий калейдоскоп «Вітражі Європи» - низку цікавих інтерактивних заходів.

День Європи в бібліотеці – це ще одна нагода дізнатися більше про Європейський Союз, до якого Україна прагне приєднатися; можливість розширити знання про багатовікову історію і культуру європейських країн.

Прямо у холі розташувалася локація «Чи знаєш ти столиці Європи?», яку підготував інформаційно-бібліографічний відділ книгозбірні. Тут на учнів 7-А та 7-Б класів ЗОШ № 54 чекала добірка цікавих фактів про європейські столиці Брюссель, Лондон, Париж, Амстердам, Мадрид, а також бліц-вікторина.

Локація «Смак далеких мандрів» у відділі мистецтв була присвячена різноманіттю європейської кухні. З невеличкого екскурсу в історію та географію школярі дізналися про спільні риси, притаманні кухні європейських країн; про те, як клімат та географічне розташування обумовлюють особливості кулінарії півдня чи півночі; які страви – рибні, овочеві чи м’ясні більше полюбляють готувати в країнах східної та західної Європи.

Учні виявили неабияку обізнаність в гастрономії. Так, на питання, які країни Європи є авторами більшості відомих у всьому світі страв, вони з впевненістю назвали Францію та Італію. А взявши участь у вікторині «Вгадай країну за стравою», блискуче впоралися із завданням, вірно розташувавши зірочки з назвами страв на географічній мапі Європи.

Увагу допитливих школярів привернуло і журнальне асорті «Мандри Європою».

У відділі абонемента молодь знайомилась з книжковою виставкою «Загадкова Європа», на якій представлена пізнавальна література про країни Європейського Союзу, таємниці їх історії та культурні надбання. Під час вікторини «Галопом по Європі» учні могли продемонструвати свої знання, жваво та активно відповідаючи на питання.

До читальної зали завітали учні 8-го класу ЗНЗ №54, щоб разом з координатором Пункту ЄІ Юлією Майстренко вирушити в акорд-тур «Пізнаємо Європу для себе» - віртуальну туристичну подорож країнами Європи.

Учасники туру пройшлись Краковом по «Королівському шляху», захопилися чарівною і містичною Прагою, познайомилися з німецьким колоритом у Мюнхені, насолодилися красою «серця Європи» – Віднем та угорською «перлиною Дунаю» – Будапештом.

Окрему увагу приділили замку-казці Нойшванштайн («Новий лебединий камінь»), що затаївся в лісових масивах Баварських Альп. Нойшванштайн став прототипом замку Сплячої красуні в Паризькому Діснейленді, джерелом натхнення Чайковського для балету «Лебедине озеро» і втіленням любові Людвіга II до музики Вагнера.

На завершення школярам запропонували огляд книжкової виставки «Більше про Європу» - добірки корисної та пізнавальної літератури про країни ЄС.