Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Главная страница Обратная связь Карта сайта
Олена Щербань про українську жінку: зустріч у Гончарівці

23.05.2018

Знавець та популяризатор української народної культури Олена Щербань завітала до Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара на засідання клубу «Дивослово». Коло її наукових досліджень та захоплень надзвичайно широке: етнологія, етнографія, керамологія, краєзнавство Полтавщини. Олена – майстер з виготовлення української традиційної ляльки-мотанки, обрядової ляльки з тіста, тканинної ляльки, колекціонер українського глиняного посуду.
Учасникам клубу Олена розповідала про ЖІНКУ в українській народній культурі – про те, яка вона є, яку головну місію має виконувати на цій землі, якими секретами повинна володіти, аби в її житті все було гаразд.
Особливу зацікавленість викликали історичні замальовки пані Олени окремих весільних обрядів та їх сакрального значення. Дуже «смачною» була розповідь про традиційну весільну випічку – короваї, шишки тощо, та про те, чому вони обов’язково мають бути на кожному українському весільному столі.
Майстриня зізналася, що знає сто (!) рецептів борщу, п’ятдесят із них можна скуштувати, завітавши 11 серпня 2018 року до садиби-музею «Лялина Світлиця» (Опішня, Полтавщина) на етнодійство П'ятого гастрономічного фестивалю «Борщик у глиняному горщику 2018».
Зустріч з Оленою Щербань була дуже цікавою та пізнавальною! Ми ще раз переконалися, наскільки важливо берегти культуру українського народу, адже нація створює традицію – а традиція береже націю.
Громадській організації «Берегиня» та її голові Ірині Зорі дякуємо за співпрацю та чекаємо на нові зустрічі з цікавими людьми.