Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Главная страница Обратная связь Карта сайта
День Соборності у Херсонському художньому музеї

24.01.2018

22 січня вся Україна святкувала День Соборності. До цього свята Херсонський обласний художній музей ім.О.О.Шовкуненка представив у своїй експозиції твори останньої третини ХІХ — поч.ХХст найвідоміших художників різних регіонів України — Київської, Харківської, Одеської школи живопису.

21 січня відбувся день відкритих дверей, коли всі музейні виставки були відкриті для наших гостей безкоштовно, а саме: «Споглядаючи світ…», «Айвазовський І.К. та його коло», «Українське та російське мистецтво кінця ХVIII – початку ХХ ст.», «Зима. З циклу «Пори року», «Моя молитва нехай лине…».

На святковій лекції «Соборна Україна: мистецтво живопису ІІ пол.ХІХ — поч.ХХст. з колекції музею» було розглянуто період українського відродження та формування у Києві професійних художніх плеяд, таких як славнозвісна Школа Миколи Мурашка, Київське художнє училище, художні студії Олександра Мурашка та Анни Крюгер-Прахової. На прикладі життя та творчості Миколи та Олександра Мурашко, Володимира Орловського та Миколи Пимоненка, було розкрито етапи становлення та розвитку національної української школи живопису, що значною мірою було обумовлено прагненням українських майстрів до створення у Києві незалежного вищого художнього навчального закладу – Академії мистецтв.

У музеї слухачі лекції побачили оригінальні твори Володимира Орловського, Миколи Пимоненка та їх сучасників. На безкоштовну лекцію завітали шанувальники українського мистецтва різних вікових категорій, в тому числі родини з дітьми.

22 січня відвідали лекцію учні Херсонського академічного ліцею ім.О.В.Мішукова, які на основі отриманої інформації збираються створити учнівські проекти. Історія мистецтва минулих століть може викликати інтерес у молоді сьогодення, якщо в обговоренні творів мистецтва згадати про вічні цінності: любов до рідної землі, повагу, кохання тощо. За словами викладача ліцею Наталії Шушляннікової, мистецькі заходи, які сприяють знайомству молоді з художньою спадщиною України, є виявом патріотизму в наш час. Після завершення лекції ліцеїсти на знак Соборності України створили символічний «живий ланцюг» на парадних сходах музею.