Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Главная страница Обратная связь Карта сайта
День Соборності України в Генічеську.

24.01.2018

 22 січня традиційно відзначається День Соборності України – возз'єднання Західноукраїнської Народної Республіки й Української Народної Республіки, яке відбулось 99 років тому. У цей день також згадують іншу подію – прийняття у 2018 році IV Універсалу Української Центральної Ради, яким проголошувалася повна незалежність УНР. В цьому році виповнилося 100 років цьому доленосному документу, адже без незалежності УНР не було б і Акту Злуки.

На честь цих значних подій у Генічеську було проведено патріотичну ходу «Живий ланцюг Соборності». Керівники району та міста, представники закладів, громадських організацій та політичних партій, молодь, мешканці району розтягнули 250-метрову патріотичну стрічку та пройшли центром міста до районного Будинку культури на урочистий захід.

До активу Генічеського району приєднався і голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров. Під час свого виступу він закликав до єднання усіх українців, незалежно від національності, щоб повернути соборність нашої держави.

Перший заступник голови Генічеської РДА Олексій Сищенко згадав про Героїв, які в нинішні скрутні часи віддають своє життя за Україну. Саме в цей день під час Революції Гідності 2013-2014 років першими, хто загинув на Майдані, були не українці, а вірмен Сергій Нігоян та білорус Михайло Жизневський. А благочинний Генічеського округу, настоятель Собору на честь Різдва Пресвятої Богородиці, протоієрей Іоан Щербан визначив важливість цих дат в історії становлення незалежності України та побажав всім миру та злагоди.

Учасники заходу залучилися до благодійної акції зі збору коштів на лікування солдат, постраждалих у зоні АТО. Люди від щирого серця вносили пожертвування для реабілітації захисників України в Херсонському обласному шпиталі інвалідів та ветеранів війни. Всього було зібрано 4 200 грн.

Ще один захід до Дня Соборності України відбувся для ветеранів у районній центральній бібліотеці. Похилі люди зібралися, щоби співати, спілкуватися, згадати нашу історію.
В районну дитячо-юнацьку бібліотеку в цей день запросили студентів Генічеського медучилища: молоді люди дискутували, переглядали фото і відео присвячені тим подіям та брали участь в історично-культурологічній вікторині.

Генічеський краєзнавчий музей відкрив тематичну вітрину «Соборність України: історична спадщина і виклики часу». А учні Генічеської ШЕВ дізналися більше про ці події на тематичній екскурсії, де самі ставили запитання і розповідали про те, що їм відомо про Гімн та Герб України. У Залі слави діти знайомилися з історичними документами та дізнавалися про людей, які в різні роки боролися за незалежність нашої держави, боронили її від ворога і зараз продовжують захищати єдність України на Сході. Саме такі заходи виховують патріотів, і можна з впевненістю сказати: «Народ живий, поки жива його історична пам’ять».

Україна... Її майбутнє в руках молоді. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою.

За інформацією відділу культури Генічеської РДА