Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Главная страница Обратная связь Карта сайта
Святковий калейдоскоп

04.01.2018

 Впродовж новорічно-різдвяних свят працівники Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова завітали з бібліотечним десантом до вихованців Херсонської ЗОШ-інтернату І-ІІІ ст. ім. Т.Г. Шевченка та провели низку заходів.

Взимку майже щодня – свято, починаючи із Введення в храм Пресвятої Богородиці 4 грудня до Водохрещі 19 січня, а завершує зимовий цикл свято Масляної. Та, звичайно, найбільш улюбленими й популярними серед малечі є Новий рік та Різдво – свято подарунків, солодощів та зимових пригод.

Для учнів молодшої школи бібліотекарі підготували народознавчі посиденьки «Колядують зорі на Різдво Христове». Працівники книгозбірні розповіли дітям про українські національні та запозичені традиції і звичаї, колорит та особливості святкування. Переглянувши відеоролики, малеча дізналась про історію походження і головних героїв цих свят у інших країнах. Також з’ясували, що спільного між Дідом Морозом та Санта Клаусом, та хто були їх прототипами. Цікавою була інформація про те, звідки бере початок традиція прикрашати оселю та ялинку і чому у кожної країни вона гарна по-своєму.

Учням середньої школи бібліотекарі запропонували променад пухнастиків «Коти, що муркотять зі сторінок книг». Виявляється, що у літературних творах живе чимало кицьок. Та домашні улюбленці у книгах виглядають зовсім по-іншому: як, наприклад, винахідливий пройдисвіт у чоботях Шарля Перро, або весь час усміхнений Чеширський кіт Л. Керрола. Саме йому приписують девіз усіх котів: "Розуміти мене не обов’язково. Обов’язково любити та годувати вчасно!". До заходу приєдналися депутат Херсонської обласної ради Василь Рудик та депутат Корабельної районної у м. Херсоні ради Тетяна Кучеренко, які привітали вихованців Херсонської ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів ім. Т.Г.Шевченка з прийдешніми святами та подарували їм пакунки із солодощами.

Справжньою несподіванкою для старших школярів виявився сторітелінг «Не читайте казки на ніч!». Бібліотекарі змогли переконати старшокласників, що казки – задоволення для людей будь-якого віку. Як аргумент працівники книгозбірні наводили карколомні повороти таких відомих з дитинства сюжетів, як «Попелюшка», «Спляча красуня», «Червоний капелюшок» та «Білосніжка». Презентація була оздоблена неочікуваними яскравими відеороликами, які змусили школярів на деякий час забути про свій «поважний» вік.

І малечі, і старшокласникам дуже сподобалось цікаве та пізнавальне спілкування з бібліотекарями. Вони були досить активними і залишилися дуже задоволені. Час пролетів непомітно, а попереду – шкільні канікули, і ще багато цікавих зустрічей з бібліотекою!