Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Главная страница Обратная связь Карта сайта
Напередодні Різдвяних свят: літературно-бібліографічні студії відбулися…

26.12.2017

У відділі наукової інформації та бібліографії Комунального закладу «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» ХОР 21 грудня 2017 року відбулися чергові літературно-бібліографічні студії, на яких були присутні бібліографи обласних бібліотек міста, бібліотек ВНЗ, коледжів, музеїв; викладачі, студенти – усі ті, хто цікавиться питаннями бібліографії, книговидавництва, літературознавства.

Цього разу програма була дуже цікавою та насиченою, а студійна атмосфера занять – проникнута духом творчості.

Робота студій розпочалася доповіддю Ірини Капелюх (завідуюча відділом каталогізування ХОУНБ ім. Олеся Гончара) «Впровадження УДК в практику роботи бібліотек: теорія питання». Слухали її дуже уважно, адже це питання сьогодні є надзвичайно актуальним. Універсальна десяткова класифікація (УДК) – це міжнародна багатомовна класифікаційна система, що об'єднує всі галузі знань в єдиній універсальній структурі з загальною десятковою нотацією. Близько 130 держав світу використовують УДК (30 з них застосовують її як основну класифікаційну систему). В Україні УДК є однією з найпоширеніших класифікаційних систем. Її використовують переважно бібліотеки вищих навчальних закладів, наукові, науково-технічні, медичні, сільськогосподарські та інші галузеві бібліотеки, інформаційні центри, видавництва тощо. Але публічні бібліотеки Міністерства культури України використовували у своїй роботі ББК. Тепер їх чекає велика робота з переходу на нову систему класифікації фондів.

Дуже пізнавальними для учасників студій були відвідини інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», який є лідером ХОУНБ ім. Олеся Гончара з технічних новинок. Головний бібліотекар відділу документів іноземними мовами Донченко Тетяна розповіла про величезні можливості використання інтерактивної дошки та інтерактивного столу в роботі бібліотекарів, викладачів, музейних працівників. Вона ознайомила присутніх із роботою 3D принтера та 3D сканера, а ще… запропонувала бібліографам зіграти у шахи у вигляді американських хмарочосів, надрукованих робітниками відділу на 3D принтері.

Неабиякий інтерес викликав виступ нашої колеги з Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки – головного бібліотекаря Оксани Смешко. Вона дуже цікаво розповіла про сервіс authorSTREAM для оформлення віртуальної виставки і редактор KompoZer, який можна використати для свого Інтернет-проекту.

Завідуюча відділом рідкісних та цінних видань Ольга Сак (ХОУНБ ім. Олеся Гончара) презентувала збірку своїх статей «…На користь розумового процвітання...», яка стала у цьому році переможцем у номінації «Найкраще бібліографічне видання» на Регіональному конкурсі на найкраще методичне та бібліографічне видання публічних бібліотек півдня України.

Огляд бібліографічних видань малих форм «Пам’ятки читачеві», підготовлених ХОУНБ ім. Олеся Гончара, провела Тетяна Федько – головний бібліограф відділу наукової інформації та бібліографії. Цікаво було подивитися на «Пам’ятки читачеві», які були видані нашою бібліотекою в 50-х роках XX століття.

Подарунком до Різдвяних свят учасницям студій стала доповідь заступника директора з наукової роботи Художнього музею ім. О.О.Шовкуненка, мистецтвознавця Владислави Дяченко – «Видавнича діяльність Херсонського художнього музею ім. О.О.Шовкуненка: огляд книжкових видань за 1991-2017 роки» та огляд виставки «Моя молитва нехай лине…: православна ікона XVII-XX ст. з колекції музею».
Це було приємним завершенням роботи літературно-бібліографічних студій!