Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Главная страница Обратная связь Карта сайта
Слухай українською! Юлія Качула в гостях у міста і Гончарівки

20.12.2017

Юлія Качула – українська співачка з Криму, авторка та виконавиця пісень, журналістка, перекладачка, громадська діячка, авторка проекту «Слухай українською!», завітала до Херсона! І стала своєрідною родзинкою ІІ Південного фестивалю книги і читання «Книжковий Миколай», що відбувався на цих вихідних у нашому місті. Програма фестивалю була дуже насиченою: тільки у КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» ХОР Юлія Качула провела з читачами дві творчі зустрічі, на яких панувала українська пісня.

Про себе Юлія розповідала небагато: завітала до нас з Криму, який вважає своєю Батьківщиною, хоча народилася в іншому місті, а переїхала туди з батьками у своєму ранньому дитинстві. Майбутня зірочка зростала в дуже теплій творчій сімейній атмосфері. Її мама – вчителька української мови, тато – редактор українсько-кримської газети, яка виходить і сьогодні. Саме від тата дівчинка отримала талант та жагу до співу, саме він співав дівчинці в дитинстві колискові, і саме з татом Юлія співала перші пісні, написані ним, а потім уже почала писати й свої. А сьогодні вона – авторка проекту «Слухай українською!». Дуже цікаво Юлія розповіла, як починався цей проект: «Перша пісня проекту «Слухай українською!» з’явилася спонтанно. До концерту потрібно було швидко підготувати франкомовну пісню, та ще заспівати її дуетом. Але пісня все ніяк «не лягала на душу». Саме тоді й виникла ідея заспівати цю пісню рідною українською мовою. Після концерту усі були настільки приємно вражені, що потім просили виконувати її знову і знову. Пісня стала своєрідною «родзинкою» концерту.

Знаковим для мене став такий випадок на одному вокальному конкурсі. Член журі, справжній носій іноземної мови, сказав учасникам: «Це чудово: розвиватися, вивчати, співати іноземні пісні, але я нічого не зрозумів з того, що ви тут виспівували. Акцент, неправильна вимова – все це неприємно вражає слух, і втрачається не тільки зміст, а й думка, яку поет хотів донести шанувальникам пісні». Мені стало тоді так прикро, бо є стільки прекрасних, вічних пісень, мелодій, їх так хочеться співати! Але не кожен може ідеально заспівати французькою, іспанською, грузинською, на івриті і т. д. Це, напевне, можливо лише тоді, коли досконало вивчаєш пісню «під наглядом» ідеального знавця іноземної мови, її вродженого носія. А мені так захотілося, щоб у всіх була можливість передати мелодику, зміст, емоцію пісні так, як ти максимально досконало можеш зробити лише рідною мовою.

Але найголовніша мета проекту «Слухай українською!» для мене особисто – це ще одне підтвердження того, яка ж у нас співуча, мелодійна – найпісенніша мова на світі! Я пишаюсь цим і готова про це нагадувати знову і знову кожною новою «українізованою» піснею!».

У репертуарі Юлії Качули – десятки пісень, які відзначаються щирістю почуттів, високою духовністю та змістовністю.
На зустрічах з читачами Юлія розповіла про свою мрію: щоб в Україні був мир, щоб Крим став українським, щоб усюди панувала любов.
Серед її пісень – не лише ліричні, які змушують замислитися, згадати високі почуття, але є й дуже бадьорі, оптимістичні, під які хочеться танцювати. Тому під час другої зустрічі з Юлею без танців не обійшлося!

Ми впевнені, що зустріч з Юлею викликатиме лише світлі і добрі спогади. А її пісні допоможуть кожному з нас пережити зиму, яка зараз панує за вікном, і, можливо, холод почуттів чи душ, який іноді ми відчуваємо... Адже, як співає Юлія, весна прийде!