Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Главная страница Обратная связь Карта сайта
Калейдоскоп епох, романтика пригод

07.12.2017

У Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова завершується літературний кайтсерфінг «Спіймай свою хвилю!», що тривав протягом року. Відвідувачі книгозбірні вже «спіймали» театральну, детективну, фентезійну хвилі, а на останок - ще й історичну.

На зустріч з історичним романом завітали вихованці Херсонського ліцею Херсонської обласної ради, щоб поринути в калейдоскоп епох та відчути романтику пригод.

Розповідь про історичні романи бібліотекарі вибудували, починаючи з давніх часів: «Іліаді» Гомера склав компанію роман «Бен-Гур. Історія Христа» Л. Уолеса. Раннє Середньовіччя, так звані «темні віки», розглядали крізь призму роману Н. Гордона «Лікар. Учень Авіцени».

Ліцеїсти дізнались, що історія Англії як найкраще представлена у романах Ф. Грегорі «Біла королева» та «Ще одна з роду Болейн», історію Франції неперевершено відобразив у своїх творах О. Дюма. Історичні віхи, пов’язані з Україною, яскраво передані у романах П. Загребельного «Роксолана», Г. Сенкевича «Вогнем та мечем» та В. Лиса «Століття Якова».

Бібліотекарі вважають, що юним читачам не варто оминати увагою такий багатий та різноманітний жанр, як історичний роман, де кожен зможе знайти собі країну та історичну епоху до душі.