Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Главная страница Обратная связь Карта сайта
Фінал обласної національно-патріотичної акції «Ми - українці!»

01.12.2017

 Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова за підтримки департаменту культури, туризму та курортів та департаменту освіти і науки облдержадміністрації в Херсонському музичному училищі на урочистому заході «Україні – з любов’ю» підбила підсумки обласної національно-патріотичної акції «Ми - українці!».

Акція, що тривала з березня по жовтень 2017 року, підтвердила патріотичний настрій молоді Херсонщини, яка любить Україну, знає історію рідного краю і здатна використати свої сили і знання на її розвиток.

В акції взяли участь 55 бібліотек та 29 загальноосвітніх навчальних закладів області, які провели понад 1200 масових заходів для молоді. Учасники акції подали на розгляд обласного оргкомітету понад 100 творчих робіт у різних жанрах та номінаціях: «Мова – духовний код нації», «Добра родина – славна Україна», «Що не край, то свій звичай», «Мій край у чому неповторний?», «Я – українець до глибин родоводу», «Під прапором волі», «Непізнана історія мого краю», «Херсонці підкорюють світ», «Наші таланти тобі, Україно».

Перед початком урочистостей на виставці «Україні з любов`ю» можна було познайомитись з творчими роботами молоді та фото масових заходів, проведеними бібліотеками в межах акції. Експозицію доповнила фотовиставка проекту «Вишивані історії» Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова, на якій були представлені портрети херсонок різного віку, різних професій, різного соціального статусу, але об'єднаних любов'ю до рідної землі, до свого народу, небайдужі до його майбуття, до долі неньки-України.

Урочистий захід «Україні – з любов’ю» зібрав близько 500 учасників – учнівську та студентську молодь міста і області, бібліотечних фахівців, письменників, волонтерів.

З вітальними словами до них звернулися заступник голови облдержадміністрації Балонь А.Б., голова оргкомітету, заслужений діяч мистецтв Думинська С.В., директор Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова Лобзова В.Л.

На заході був презентований довідник «Херсонці підкорюють світ», виданий за фінансової підтримки Райфайзен Банк Аваль. Це видання Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова відкриває серію «Ми - українці» і представляє вихідців з Херсонщини, які стали відомими далеко за межами нашого краю.

Святкового настрою додали виступи танцювальних колективів та вокалістів Херсонського училища культури, Херсонського музичного училища, етно-балету "Seventeen".

Організатори акції відзначили почесними грамотами, дипломами та бібліотечками найкращих учасників. Серед них бібліотечні заклади: комунальний заклад «Білозерська районна бібліотека ім. Петра Григоренка» Білозерської ЦБС, комунальний заклад «Голопристанська районна бібліотека» Голопристанської районної ради Херсонської області, комунальна установа «Каховська районна об’єднана бібліотека ім. М.Братана», Центральна районна бібліотека комунального закладу «Скадовська централізована бібліотечна система», Першокостянтинівська сільська бібліотека-філія комунального закладу «Чаплинська централізована бібліотечна система», комунальний заклад «Нижньосірогозька центральна районна бібліотека» Нижньосірогозької ЦБС.

Нагороди також отримала учнівська молодь, а саме: волонтерський загін «Гімназист» Новотроїцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія» за створення проекту «Антисуржик», краєзнавчо-пошуковий клуб «Карат» КЗ «Нововоронцовська центральна районна бібліотека» за створення туристично-екскурсійного маршруту «Мовчазні хранителі таємниць Нововоронцовки», Ковбаса Ілона, учениця 10 класу Високопільської спеціалізованої школи-інтернату «Обдарованість» Херсонської обласної ради за створення дослідницького проекту «Абетка Херсонщини», Кириченко Роман, курсант І курсу морського коледжу Херсонської державної морської академії за створення проекту «Я – українець і я цим пишаюсь», Маркович Дар’я та Бучаста Віолетта, учениці 7 класу Бехтерської ЗОШ І-ІІІ ступенів Голопристанського району за створення проекту «Історія села Бехтери».
Вітаємо переможців!