Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Главная страница Обратная связь Карта сайта
У Генічеському районі відзначили знакове свято в історії України

23.11.2017

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, що об’єднав дві знакові події – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року.

На тематичний захід «Країна гідних людей» та виставку «Герої третього тисячоліття», що проходили у районному Будинку культури, прийшли представники влади, громадських організацій, установ та підприємств міста, волонтери, учасники АТО, ветерани, військові, учнівська та студентська молодь. Під час перегляду документальних фільмів всі мали змогу усвідомити, що останні 30 років основні народні рухи в Україні географічно зосереджувалися навколо Майдану Незалежності. Перший Майдан – Революція на граніті 1990 року – був важливим чинником здобуття Україною незалежності. На Майдані 2004 року люди захищали своє право на чесні вибори. А останній Майдан 2013 року, який одержав назву "Євромайдан", а згодом - Революція Гідності, відстоював європейський курс нашої держави. Боротьба українських громадян за свої права - наймасштабніша подія в новітній історії України. Тому, можна з упевненістю казати, що Майдан – це український спосіб відстоювання особистих і громадських свобод у відповідь на свавілля та деспотію влади.

З привітальними словами до присутніх звернулися: перший заступник голови
Генічеської районної державної адміністрації Олексій Сищенко, заступник
голови Генічеської районної ради Віктор Краєвий, Генічеський міський голова
Олександр Тулупов, керівник центру допомоги учасників Антитерористичної
операції при Генічеській РДА Анатолій Подгорний, заступник військового
комісару, начальник мобілізаційного відділу Генічеського райвійськкомату, майор
Роман Приходько, голова громадської організації ветеранів Антитераристичної операції
Генічеського району та Криму Михайло Новосельцев, депутат районної ради, засновник
громадської організації «Волонтер» Василь Доган. Всі вони зазначили, що патріотизм і віра у світле майбутнє об’єднали людей з єдиною метою, щоб ми і наші діти мали змогу жити гідно на нашій вільній, квітучій українській землі у мирі та злагоді.

Саме такими сподіваннями наповнена і студентська молодь міста, яка звернулася до майбутніх поколінь. Тому, на алеї біля скверу “Слави”, було закладено капсулу часу з посланням, яке адресоване нащадкам, що попри все мають знати і пам’ятати через що пройшла наша країна та народ за для їх майбутнього.

У подальшому, саме на цьому місті буде возведено пам’ятний знак на честь борців за незалежність і гідність України. Учасники цієї важливої для історії Генічеського району події виразили надію на те, що через 50 років, у мирній Україні, наші щасливі діти і онуки, зрозуміють, про що думала молодь нашого часу.

Організатори заходу: відділ культури Генічеської РДА та Генічеський районний Будинок культури Генічеської районної ради Херсонської області висловлюють подяку за допомогу в вирішенні організаційних питань Генічеському районному краєзнавчому музею Генічеської районної ради Херсонської області, Олександру Прихненко, письменнику та фотохудожнику, Почесному громадянину міста Генічеська, КП ”Міська кіномережа”, КП “Азовкомунсервіс”, ГО “Патріот”, медичному училищу, ВПУ № 17, ПТУ № 27, а також за спонсорську допомогу в виготовленні пам`ятної плити з надписом ПП Ніколаєнко .