Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Главная страница Обратная связь Карта сайта
ДОПОМОГА АМАТОРСЬКИМ КОЛЕКТИВАМ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

23.11.2017

17 листопада поточного року провідний методист ОЦНТ з вокально-хорового жанру Розум В.І. побувала у відрядженні з метою надання практичної допомоги народному гурту «Чисті криниці» Великокопанівської ОТГ, керівником якого є директор СБК, заслужений працівник культури України Тетяна Собко.

Треба відмітити, що колектив добре укомплектований, має непогані навики гуртового співу, сильну чоловічу та альтову групу. Згідно жанрової направленості підібрано досить цікавий репертуар, керівник проводить репетиції у хоровій кімнаті, де є потрібне оснащення.

Крім того, у Будинку культури працює студія звукозапису, в якій записуються фонограми супроводу, проводяться зведені репетиції. Ансамбль має декілька комплектів сценічних костюмів та взуття.

При творчому спілкуванні значну увагу в роботі колективу було приділено загальному ансамблевому звучанню, окремій роботі в кожній партії, динамічним відтінкам, яких у виконанні дещо бракує. Так, при роботі над акапельним твором - колядкою «Ну же, браття-сусіди» домагалися тембрального злиття та грудного звучання у альтовій партії, монолітного та єдиного звукоутворення у чоловічих голосах, позбавлення крикливого звуку у загальному ансамблі.

Менш стабільна ситуація з першими голосами, але хотілося, щоб у результаті в колективі була така перша партія, яка б надійно та впевнено довершила голосову вертикаль ансамблевого звучання, на зразок виводчиці у фольклорному ансамблі.

У репертуарі ансамблю близько 80 творів, серед них і акапельні, такі як «Ой з-за гори кам’яної» М.Леонтовича, українська народна пісня «Червоненький бурячок», колядка «Три славні царі» та інші, які при правильній вокальній інтерпретації та динаміці допоможуть ансамблю повноцінно розкрити якісний виконавський рівень та яскраву динамічну палітру.

На допомогу керівнику було підібрано декілька ансамблевих творів, а також надана репертуарна добірка для аматорського театрального колективу.