Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Главная страница Обратная связь Карта сайта
«REVOLЮЦІЯ.UA»

06.10.2017

Відкриття виставки «REVOLЮЦІЯ.UA» зібрало під дахом Літературного музею херсонську інтелігенцію та молодь міста.

Доторкнутися до буремних часів Української революції допомогли революційні листівки, газети, заклики та гасла, збільшені світлини вулиць Херсона з численними маніфестантами, а також оркестрові духові інструменти, що створювали херсонцям святковий оптимістичний настрій.

Переступивши історичний портал між минулим та майбутнім – старі двері з херсонського будинку – присутні опинилися в гостях у члена української громади і побачили, як все починалося. А створили затишну атмосферу минулого – старовинна українська народна пісня, яка лунала при вході гостей у затишну виставкову залу при запаленому світильнику та керосиновій лампі. Ці речі належали етнографу та фольклористу Андрію Грабенку-Конощенку і разом з меморіальним столом Миколи Чернявського стали окрасою експозиції.

На виставці херсонці дізналися і побачили, завдяки яким людям стала можливою Українська революція, якими справами займалися члени української громади у нашому місті. Адже не всім відомо, що у 1885 році в Херсоні Софією Русовою з допомогою Людмили Василевської (Дніпрової Чайки), було організовано перший український дитячий садочок, де лунали українська пісня, українське слово та «панувала дисципліна розумної ласки». Дніпровою Чайкою написано лібрето першої української опери «Коза-Дереза» і поставлено дитячими силами. А ще українською громадою у 1886 році видано збірник драматичних творів І. Карпенка-Карого. Підготовлено до друку та видано український альманах «Степ».

Відтворений куточок революційного діяча, де експонуються предмети початку ХХ століття, приваблював юних відвідувачів змогою потримати в руках масивну слухавку телефону чи спробою подрукувати на печатній машинці.

Чекаємо відвідувачів за адресою: вул. Театральна, 1.