Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Главная страница Обратная связь Карта сайта
КОД 2256 -заявка до участі у відкритому архітектурно-художньому конкурсі на визначення кращої проектної пропозиції Меморіалу "Захисникам незалежної України"

08.08.2017

 

Проект монументу
«Захисникам Незалежної України»


у м.Херсоні.


Концепція монументу «Захисникам Незалежної України» складається із поєднання історичного та образотворчого складових композиції.
Історична складова звертається до багатовікової боротьби українського народу за незалежність своєї країни та нескінченну скорботу українського народу оспівану у піснях та поетичних творах українців за свободою та незалежністю. У якості головного символу композиції обрано співаючого козака на фоні України, що наче розп’ята на хресті, та відображує собою втілення у образотворчому мистецтві всієї багатостраждальної історії українського народу за свободу та незалежність.

Образотворча складова дає нам можливість пов’язати образ козака, що відклавши у сторону свою грізну зброю розповідає нам, сьогоднішнім потомкам, правду про бойові походи та нескінченні подвиги славних українців, що відстоювали незалежність України. Україна у цьому образі постає як Хрест, на якому за свободу та незалежність приймають страшну смерть нові сини Божії.

Композиція монументу складається із монументу, який знаходиться в центрі композиції, та двох бокових довгих стел, де викарбувані імена славетних героїв, що загинули у наш час за незалежність України.

Існуюча композиція дошки пошани демонтується повністю, таким чином розкривається вид на паркову зону і композиція монумента пов’язується із парковою зоною.